Blog uživatele karel

Úno 03 01:42

Je Roman Joch idiot?

Dnes jsem četl článek od pana Romana Jocha na mém oblíbeném serveru Neviditelný pes, který se snažím číst od doby, kdy byl ještě na Eunetu a já na vysoké. To bylo cca v roce 1998-1999.

Bře 25 23:19

Prezidentka ČR

Tenhle záznam v blogu je více méně porušení mých zvyklostí nepsat o politice, ale prostě mi to nedá. Denně čtu urážky na prezidenta ČR a ačkoliv nejsem jeho příznivce, už mi vyloženě vadí hnusné a prasácké chování tzv. "demokratů", kteří nesnesou jiný názor, než je ten jejich.

Květen 10 22:05

Taggart - otřesný dabing

Dnes jsem udělal obrovskou chybu. Mám rád krimi seriál Taggart, ať už s Markem McManusem, kterého skvěle daboval Petr Haničinec, Jamesem MacPhersonen, nebo Alexem Nortonem. ČT nyní uvádí v úterý díly s Alexem Nortonem se skvělým dabingem Jana Vlasáka, Petr Svoboda odvedl rovněž skvělou práci coby dabér v roli Mika Jardina, ale díly, uváděné ve čtvrtek, dabované Igorem Barešem, to je prostě katastrofa. Asi to není chyba pánů Bareše a Noska, ale kvalita dialogů je příšerná a zpracování otřesné. Kvalita zpracování je prostě příšerná.

Bře 05 01:15

Poklady zbrojnic

V neděli jsme byli s Tomášem na výstavě Poklady zbrojnic ve Východočeském muzeu v Pardubicích. Byl to poslední den výstavy a bylo docela "narváno". Vzhledem k rodinným událostem jsme se na tuto výstavu dostali až nyní. Hodnocení? Jedním slovem WOW. Národní památkový ústav asi ukázal to nejlepší, co je možné u nás na zámcích vidět.

Úno 19 06:00

Ondra a hemisferotomie

Ondra má po velmi náročné operaci odborně zvané hemisferotomie, jejíž součástí byla i v předchozím zápisku zmíněná kalosotomie. Lékařský tým neurochirgů pod vedením docenta MUDr. Tichého předvedl bravurní výkon. Podle MUDr. Vaculíka se jednalo o megaoperaci v délce cca 10 hodin. A když už neurochirurg řekne, že se jednalo o megaoperaci, pak nezbývá než věřit. V hlavě se Ondrovi povrtali pořádně, na hlavě má šlinc přes celou lebku, ale zdá se, že je to furt ten stejný Ondra, jako před operací.

Led 28 22:52

Ondra a kalosotomie

Ondra se nám stal farmakorezistentní na epilpsii, resp. prodromy, které epileptickým záchvatům předcházejí. Tyhle jeho stavy nejen že omezují Ondru, musíme ho stále hlídat, aby pil, aby odpočíval, ale stále častěji se při fyzické námaze unaví a únava spustí záchvat.

Bře 25 22:27

Návštěva planetária v Hradci Králové

Tomík přišel ze školky s tím, že byli na výletě v hradeckém planetáriu a že by tam chtěl někdy zajet znovu. No ... po pravdě s tím docela prudil, a tak jsem zavítal na jejich stránky a vytipoval termín na dnešní sobotu. Vrtala mi hlavou možnost objednávky vstupenek, proto jsem je na poslední chvíli objednal a určitě to nebyla chyba! Návštěvníků bylo celkem dost a dalo by se říct, že zaplnili celý sál, proto určitě nejezděte tzv. nablint.

Jeli jsme všichni, tedy já, Blanka, Ondra, Tomík a Klárka.

Lis 13 23:42

Ondra leze - do schodů

Původně jsem chtěl napsat něco o C# a mých pokusech s XAM a Bouncy Castle, ale raději napíšu něco o našem Ondrovi :-).

Lis 29 22:15

Ondra se plazí

Je to neuvěřitelné, ale je to tak. Ondra se konečně ve svých 16 měsících začal plazit a jde mu to docela dobře. Jsme z toho samozřejmě moc nadšení, takovéhle pokroky potřebujeme jako sůl. Jak to že se Ondra začíná plazit teprve teď? Inu, na vině je dětská mozková obrna, konkrétně pravostranná spastická hemiparéza, která vznikla jako důsledek hydrocefalu levé mozkové komory.


Črv 20 17:28

Na čem teď pracuju?

V současné době pracuju na třech frontách, ale tu třetí, .NET pominu, to do článku o ABL (dříve 4GL) nepatří. ABL je sice zastaralá platforma, ale ať si co chce kdo chce říká, aplikaci v ní napíšete během velmi krátké doby.