Ondra leze - do schodů

Původně jsem chtěl napsat něco o C# a mých pokusech s XAM a Bouncy Castle, ale raději napíšu něco o našem Ondrovi :-).

Dnes v podvečer si dal Ondra s obrovskou chutí 2x za sebou "výstup" do schodů. Miluje, když si po schodech může vylézt do patra a jde mu to docela hezky. Už dneska před mojí mamkou předvedl parádní výlez do patra, ale bez botiček to prostě není ono. Problém je s nožičkama, musíme mu dávat kotníčkové botky, protože se mu díky hemiparéze nožička deformuje a vytáčí ji ven. Moji mamku jeho výlez vyloženě nadchl. Ondrův vývoj postupuje pomalu, ale zlepšuje se. Už začíná i obšlapovat nábytek.

Blanka teď tráví volné chvíle (kterých má minimum) hledáním vhodných ortéz. Zkoušeli jsme i tejpování u Mgr. Baťi - pokud by byl zájem, předáme kontakt. Musím uznat, že se Ondrovi opravdu věnoval a poměrně mě udivil přístup, jaký k našemu pišišvorovi měl, čekal jsem, že bude relativně odměřený, ale nechal se od něj tahat za vousy apod.

Ondrův rehabiliťák, Bc. Klouček - ceněný nejen námi, ale evidentně i jeho kolegy, nám velmi ochotně podává dost informací a doporučuje nám ortézy, které vyrábějí v Ostravě. No ... s Ondrou bude do Ostravy velmi zajímavá cesta. Vlakem je to sice rychlé, ale Ondra je nezmar a cesta vlakem by byla opravdu náročná, zbývá proto jen náš TvýTý (rodinná webařská Škoda Fobie HTP). Nepochybuji o tom, že Ondru budou chtít vidět. Bohužel, doporučovaný typ ortézy prý je stále ve fázi testování a vychytávání much. Potřebovali bychom pro něj ještě ortézu na pravou ručičku, ale to zatím jen Blanka rozhazuje sítě co a jak ...

Bohužel v brzké době nebudeme moci cestovat, od prosince přestáváme kamkoliv cestovat kvůli Blance. Rozhodli jsme se, že Ondrovi pořídíme sourozence, no a jak to vypadá, od konce února by tu měl být další mrňousek. Jen doufám, že závěr neproběhne tak dramaticky jako u Ondry, ale naopak bude vše v klidu a pohodě.

Tags:

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Allowed HTML tags: <img> <a> <em> <strong> <cite> <code> <var> <abbr> <acronym> <kbd> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <blockcode> <h1> <h2> <h3> <h4> <h5> <table> <tbody> <thead> <tfoot> <tr> <td> <th> <p>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • You can enable syntax highlighting of source code with the following tags: <code>, <blockcode>.
  • You may link to Gallery2 items on this site using a special syntax.

Více informací o možnostech formátování

CAPTCHA
Je mi to moc líto, ale kvůli spamovacím robotům jsem musel zavést toto nepopulární opatření
Image CAPTCHA
Copy the characters (respecting upper/lower case) from the image.