Java

Zář 23 01:32

Pro Apache XML

Před nedávnem jsem hledal nějaké informace o tom, jak v Javě pracovat s XML. V češtině je informací jak šafránu, musel jsem tedy zabrousit do liteatury cizojazyčné. Knihu Pro Apache XML vydalo nakladatelství Apress v roce 2006. Napsal ji Dr. Poornachandra Sarng a musím uznat, že se mu docela podařila.


Úno 15 00:29

AJAX Vytváříme vysoce interaktivní webové aplikace

Knihu vydalo nakladatelství Computer Press v roce 2006. Napsali ji pánové Ryan Asleson a Nathalien T. Schutta, český překlad provedl Jakub Zemánek a myslím, že se mu podařil. Lze ji nalézt pod ISBN 80-251-1285-3, prodejní kód K1379.

Tématem knihy je AJAX a jeho využití ve webových aplikacích. Podle mého názoru stojí kniha minimálně za přečtení. Neobsahuje sice konkrétní implementace kódu jako AJAX a PHP, ale je podle mě lépe napsána resp. přeložena. Obsahuje celou řadu zajímavých postřehů o JavaScriptu a popis mnoha nástrojů pro snazší implementaci AJAX kódu. Lze se dočíst např. o JSUnit, GreasMonkey apod., což mnohý vývojář, který nepotřebuje znát přesnou syntaxi ale potřebuje psát efektivní kód, jistě ocení.