Ondra a kalosotomie

Ondra se nám stal farmakorezistentní na epilpsii, resp. prodromy, které epileptickým záchvatům předcházejí. Tyhle jeho stavy nejen že omezují Ondru, musíme ho stále hlídat, aby pil, aby odpočíval, ale stále častěji se při fyzické námaze unaví a únava spustí záchvat.
Bývaly doby, kdy jsme s ním mohli vyrazit pěšky na náměstí v Holicích, kdy jsem dokonce vzal kočárek s Klárkou a s Ondrou a Tomíkem jsme mohli dojít na vlakovou stanici v Holicích a vyrazit vlakem za Blankou do Pardubic do nemocnice. Jo ... tak tyhle doby jsou už bohužel pryč. Dneska si každý pěší výlet náramně rozmýšlíme a už se nám několikrát stalo, že jsme někam vyjeli, Ondra byl vyloženě natěšený a ... najednou že mu je špatně, třes, brek, otočení auta a z Ostřetína hajdy do Holic. Škola? No ... občas do ní Ondra zajde, ale vůbec se mu tam nechce chodit, protože má ve škole pravidelně únavu, prodromy a někdy i malé záchvaty. Děs a bída, padá na nás deprese.
Letos nám v Motole na neurochirurgii řekli, že by velmi rádi viděli Ondrovu magnetickou rezonanci. Ještě předtím, než na vyšetření Blanka s Ondrou dorazili, volali z neurologie, že udělají komplexní vyšetření na farmakoterapii a vůbec na to, jak to s jeho epilepsií vypadá.
Ondra měl v prosinci skvělý výlet vlakem, byl nadšen. Do Prahy jeli RegioJetem na ZTP za cca 57,- Kč, o tom se mi autem může jen zdát. Denně nám tabletem volal a mě, Klárce a Tomíkovi bylo po nich moc smutno. Nebyl to jednoduchý týden, zrovna mě schvátila chřipka a měl jsem silně bloklá záda, ale ti dva pišišvoři byli prostě skvělí! Moc mi pomohli a byli moc stateční. Zůstali vlastně bez maminky takhle dlouho poprvé ... vlastně podruhé, protože v zimě byla Blanka na operaci břišní kýly, ale to bylo jen asi tři dny v kuse.
Vyšetření proběhlo, já si pro Ondru a Blanku zajel do Motola, Tomík a Klárka byli šťastni, že se jim maminka vrátila. Jenže spolu s návratem přišla i zpráva, že Ondra musí na operaci a nebude to nic snadného. Nejdříve Blanka povídala něco o hemisferektomii, ale pak to přehodnotila na kalosektomii - přetnutí spojení pravé a levé hemisféry.
Resumé. Za cca 4 hodiny je odvážím na vlak a v úterý jde Ondra na operaci. Držte mu prosím všichni pěsti, ať se operace zdaří, ať už se té zatracené epilepsie zbaví a následky ať jsou co nejmenší.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Allowed HTML tags: <img> <a> <em> <strong> <cite> <code> <var> <abbr> <acronym> <kbd> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <blockcode> <h1> <h2> <h3> <h4> <h5> <table> <tbody> <thead> <tfoot> <tr> <td> <th> <p>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • You can enable syntax highlighting of source code with the following tags: <code>, <blockcode>.
  • You may link to Gallery2 items on this site using a special syntax.

Více informací o možnostech formátování

CAPTCHA
Je mi to moc líto, ale kvůli spamovacím robotům jsem musel zavést toto nepopulární opatření
Image CAPTCHA
Copy the characters (respecting upper/lower case) from the image.