Benak.NET zaktualitován

Dnes jsem provedl přechod z Drupal 4.7.4 na 5.2. Přechod to nebyl jednoduchý, naopak spíše komplikovaný a to především díky mému hurá stylu. Někdy je ale jednodušší prostě nainstalovat verzi novou, než-li provádět přechod mezi dvěma major verzemi. Sice jsem postupoval podle návodu, ale přesto mě Drupal velmi nepěkně po dokončení aktualizace zaskočil, když se místo kýženého výsledku ukázala obyčejná stránka s instrukcemi, jak postupovat. Celý problém spočíval nejspíš v tom, že jsem ve staré verzi komponentu pro přihlášení schoval na speciální stránku a po zaktualizování se k ní nemohl dostat. To se nakonec podařilo, ale cca 2/3 práce byly ještě přede mnou, protože jsem musel zaktualizovat všechny modulu (moduly pro 4.7 nejsou moc kompatibilní s moduly pro 5.X) a šablony, které se později ukázaly jako trošku odlišné od těch původnich.

Největší problémy jsem měl s přístupovými právy, kdy autentizovaný uživatel obsah viděl, zatímco anonymní uživatel neměl k obsahu webu přístup. To lze opravit v /admin/content/node-settings stisknutím tlačitka pro opravu přístupových práv, ale než jsem našel kde to opravit, naběhal jsem na google asi hodinu a půl.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Allowed HTML tags: <img> <a> <em> <strong> <cite> <code> <var> <abbr> <acronym> <kbd> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <blockcode> <h1> <h2> <h3> <h4> <h5> <table> <tbody> <thead> <tfoot> <tr> <td> <th> <p>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • You can enable syntax highlighting of source code with the following tags: <code>, <blockcode>.
  • You may link to Gallery2 items on this site using a special syntax.

Více informací o možnostech formátování

CAPTCHA
Je mi to moc líto, ale kvůli spamovacím robotům jsem musel zavést toto nepopulární opatření
Image CAPTCHA
Copy the characters (respecting upper/lower case) from the image.