Diplomka o LDAPu opět na scéně

Při hledání nové práce jsem narazil na společnost Comgate, která otevřela svou pobočku v Hradci Králové. Od svého kolegy Pavla Kopeckého jsem se doyvěděl, že v ní pracuje na významné pozici jeden jeho kamarád a mou diplomku považují za jeden z nejlepších zdrojů o LDAPu u nás. Samozřejmě mi to obrovsky zvedlo sebevědomí. Sice bych tu práci dnes psal úplně jiným způsobem, ale i tak to potěší.

Den po tom, co jsem se "domáknul" informaci že v Comgate znají moji práci mi volala Blanka z práce. Prý ji volal z nějaké lékařské fakulty nějaký správce sítě cože si to tam tisknu za diplomku a ať si to příjdu teda vyzvednout. Odpověděla mu, že já jsem v práci, v Pardubicích a těžko si u nich na fakulte budu něco tisknou, ale že mi dá vědět. Zavolal jsem mu tedy zpět a shodli jsme se na tom, že to je celé nesmysl a že nemůžu za to, že si nějaký horlivý posluchač jejich fakulty nebo nějaký jeho (její) kamarád tiskne mou diplomku, sepsanou v roce 2004. Vrtalo mi hlavou, kde vzal tel. číslo na Blanku, když v obrázcích a textech je uvedeno jen mé tel. číslo. Pak jsem na něj narazil. Největší obrázek z celé diplomky, ukázka programu GQ. Nevím kde se tam vzalo, ale bylo tam. Prťavoučké, maličké, ale bylo tam. Všude jinde je uváděno mé přesné tel. číslo, jen to jediné špatné je právě zde.

Při té příležitosti jsem se s touto veselou příhodou pochlubil svému kolegovi Andreji Ramaševskému. Ten člověk je génius, ale tvrdohlavý jak beran. Už dřív jsem mu říkal, že jsem kdysi dávno o LDAPu něco sepsal. Když prováděl migraci fileserveru na kombinaci SAMBA + LDAP, neustále se rozčiloval, že mu to nejde, že to je řešení na ... a jak si to někdo může pochvalovat. Řekl jsem mu, aby si o tom aspoň neco přečetl, že LDAP není SQL. Márná byla moje snaha, a tak jsem mu aspoň neco poradil, co k mému i jeho překvapení fungovalo. Problém bzl snad jen s nastavením hesel, kdy se muselo použít smbpasswd. Po několika radách uznal, že o LDAPu něco vím a už tak nežbrblal a dal to s mými radami a připomínkami dohromady. Po mé veselé příhodě si tedy mou diplomku otevřel, začal v ní listovat a vynadal mi, proč jsem mu o tom neřekl dřív, že tohle si měl přečíst před tím, než se do toho pustil. S některými lidmi je vážně potíž. Zkritizoval mi obrázky, že jsou hrozné a kdeže jsem je to sebral, tak jsem ho poslal do .... Vím že nejsou nejlepší, ale já taky nejsem žádný grafik a k dispozici jsem měl jen Visio, které nabízelo nejsnazší cestu k vytvoření takového množství technických nákresů a schémat.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Allowed HTML tags: <img> <a> <em> <strong> <cite> <code> <var> <abbr> <acronym> <kbd> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <blockcode> <h1> <h2> <h3> <h4> <h5> <table> <tbody> <thead> <tfoot> <tr> <td> <th> <p>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • You can enable syntax highlighting of source code with the following tags: <code>, <blockcode>.
  • You may link to Gallery2 items on this site using a special syntax.

Více informací o možnostech formátování

CAPTCHA
Je mi to moc líto, ale kvůli spamovacím robotům jsem musel zavést toto nepopulární opatření
Image CAPTCHA
Copy the characters (respecting upper/lower case) from the image.